Jan Martinek

Díl třetí: Na louce.

April 30, 2014

S Radimem Okrouhlým, specialistou na louky a jejich flóru, faunu a socio-historický vývoj, jsme se bavili především o tom, jak obtížné je oslovit ženu na louce.

Co je nejobtížnější na oslovení ženy na louce?

No problém je především v tom, že ženy na loukách obecně moc nejsou.

A je toto negativní jev zapříčiněný dnešním technologickým rozvojem? Například tím, že na louce není Wi-Fi a často ani 3G?

Existuje romantická představa, že ženy dříve bývaly na louce. Ale to není pravda. (vážná tvář) Ženy nikdy nebývaly na louce.

A co třeba Šrámkovo „chtěl bych tě potkati v lukách“?

Leda hovno. (vážná tvář) Využití kondicionálu odkazuje právě k tomu, že to prostě nejde. Básníci jsou v tomhle hodně matoucí. Šrámek s přáteli rád uzavíral časoprostorové sázky, ale klaplo mu to až se Soboteckým hřbitovem. Pokud však vím, tu výhru si nikdy nevyzvedl. (vážná tvář)

Existují způsoby, jak konkrétní ženu na louku dostat?

Tak určitě, například osobním automobilem nebo autobusem. Po jízdě autobusem si ale většinou musíte udělat ještě menší výšlap. Ve výhodě jsou ti, jejichž potenciální milá bydlí poblíž lesa. V lese už nějakou tu louku najdete snadno.

Poslední dotaz. Pokud by se milému čtenáři podařilo oslovit ženu na louce: existují nějaká rizika, kterých by si měl být vědom?

Kravince a klíšťata. (vážná tvář)

Děkuji za rozhovor. (vážná tvář)


Jak oslovit ženu v různých situacích — případové studie.