Jan Martinek

Zápisek ze dne 27. srpna 2004

Je nesnesitelně lehké zůstat na netu taak dlouho & přitom tam nic nedělat, jen čekat.. V pátek v noci jsem čekal na Junův zápisek, když už byla jedna ráno, tak přece nemá smysl odcházet. Někdy kolem druhé zmizl s icq, tak jsem zmizl taky. Blognul až v půl čtvrté :). Což jsem zjistil při návštěvě v půl šesté ráno, kdy jsem si zjišťoval odjezd autobusu na chatu. Kolo zůstalo ke zlosti na chatě, tak jsem se odsoudil k motorizaci ;).

Sám v domě. V pondělí jsem se ještě docela bál. Vždycky si vybavím něco děsivého z Oka, jediného pořádného horroru, který jsem kdy viděl & pak se bojím i jenom rozsvítit. Ale během týdne se to zlepšovalo & v pátek už jsem neměl ani nutkání zběsile vybíhat schody po zhasnutí světel v dolním patře :). Nj, jsem asi strašpytel, ale lepší se to.

Zastávám názor, že než spát chvilku, je lepší nespat vůbec, ale kolem páté ráno, když už před naším domem projížděla první auta do práce, jsem nastavil budík na mobilu & vytuhnul. Dneska jsem si zamiloval funkci Opakované zvonění, protože budík byl nastavený na 8.15 a vzbudil jsem se až v 9.16 ;). Uff, rychle jsem do sebe hodil Neskafe, trochu müsli, zalel kytičky & utíkal k babičce, abych strýcovi (leží v nemocnici po operaci) nahrál kredit na mobil (přes babiččin tarifní). V průběhu neskutečně dlouhého vyřizování žádosti o připsání kreditu přijel dědeček & následně mě hodil na chatu. Došel jsem k chatě & všichni tam lemřili :). Prakticky nebylo co dělat, tak jsem přečkal na oběd, čtouc reflex & nějaký plátek od Bati s docela slušnou porcí dobrých módních fotek..

Při obědě začalo neskutečně pršet, což zavraždilo jakoukoli iniciativu k další činnosti, takže jsme jenom počkali až trochu přestane, přeskládali lískové odpadky na spálení blíž ke kůlně (teď už bylo spalování mírně nereálné) & sbalili svých pět švestek.. Sedl jsem na mé milé kolečko a během pár minut jsem už byl doma. Po cestě jsem ještě shodil řetěz, který naštěstí nezablokoval zadní kolo, jak už se mi jednou stalo. V padesátce by to nemuselo dopadnout dobře.. Když přijeli rodiče, už jsem se doma mazlil se Žolikem, mamka jenom zakroutila hlavou :).

Ráno jsem vstával trochu hekticky, takže po příjezdu a vyložení věcí z vymakaného kufru naší octávky (je vymakaná ve všech ohledech :)) jsem umyl nádobí. Pak jsem sedl ke compu & vzhledem k tomu, že jsem pravděpodobně rozběhl (jo! večer testováno: už je tam 403 Forbidden = podařilo se mi ten hosting fakt zprovoznit! jsem snad téměř dokonalý :)) server & získal jistotu, že budu mít po ruce péhápko, začal jsem nahazovat výrobky do toho webu, jenž je teď mým hlavním jobem. Pěkně jsem si naprogramoval menu, takže je s tím jedna radost dělat, ikdyž to ve výsledku bude jenom statický prezentační web.. Když jsem naházel kompletní jednu sekci (najít + nazmenšovat obrázky + náhledy, překopírovat text, zkontrolovat, přeformátovat nesrovnalosti..), zanadával jsem si od plic na JESPR (JEdiný Správný PRohlížeč - Plaváčkova zkratka), protože neumí min-height & když jsem mu vecpal podtržitkový hack na height, začal takto definovaný blok naprosto nestandartně ne-obtékat floatující obrázek.. Hrozné.. A dál už zase trochu míň počítače..

Večer jsem si sedl k netu, že tam budu tak pět minut, totálně jsem neměl náladu tam cokoliv dělat.. A nakonec mám doma celé Moon safari od Air, pokecal jsem si na MGVF & pak jsem zase dvě hodiny čekal, abych se pak odpojil. Tři a půl hodiny. Přišel účet za minulý měsíc & je dost děsivý, už by se hodila nějaká ta anténa, nebo aspoň jakékoli trvalé připojení.. Na MGVF vyskočil největší chat za celý srpen (asi patnáct řádků :)) & mě napadlo, že tam udělám nějaký srazovník. Respektive mě to napadlo už dřív, ale nikdy jsem si to nikam nezapsal. Takže: srazovník; vyrobit.

Tento vzhled podnebí je zatím asi nejrozporuplnější, který se tu kdy vyskytl. Většina lidí řekne, že je to buď hnus, nebo nádhera. Jen pár lidí je mezi tím (díky Wikihu :)). Nebojte se, asi přehodím zpátky starší layouty & zároveň přijdou i nějaké další.. Vzhledem k tomu, že se teď projevuju v mých pracovních projektech hlavně jako kodér a ne designér (a když už dělám design, tak to dělám celé, včetně vkládání obsahu), mám v poslední době přebytek kreativity, který potřebuju vybít :). Snad se v brzku zadaří..

Jsou už zase dvě ráno & já radši budu spát, zítra máme natírat dům, tak bych při tom nerad umíral ;). Mějte se krásně..