Jan Martinek

Zápisek ze dne 25. prosince 2004

Tak, letos jsem na štědrý den neblognul. Štědrý den je pryč, začaly Vánoce.

Štědrý den byl pěkný, pohodový, milý.. škoda jen, že sníh fest roztál a zůstala jen břečka. Ráno jsme zajeli za babičkou do města & tam jako obvykle vánočnili ještě s rodinou od strýce. Rozhodl jsem se, že se letos nebudu účastnit sms šílenství, ale hned ráno mě probudila smska, a byl to jen začátek zběsilého kobercového bombardování vánočními smskami. Tak jsem jenom odpovídal těm, co napsali - snad jsem odpověděl všem. & snad moje občas praštěné odpovědi rozluštili ;)

Odpoledne jsem zabalil ještě pár dárků, uklidil terasu od břečky, aby na večer nebylo nemilé překvapení, jelikož má taťka stejné boty jako já, tak jsem byl předvolán, že jsou hrozně špinavé & ať je umyju :), umyl jsem boty sobě i taťkovi, pak ještě chvilka odpoledne (taky jsem začal kreslit nějaké vánoční přání na podnebí, ale po nakreslení na papír jsem si uvědomil, že jsem ztratil lupu a tudíž nemám makro na foťák - jediná cesta, jak to dostat z papíru do počítače.. jsem se na to vybodl, tak nic nebylo :))..

Ve čtyři začíná štědrovečerní večeře, taťka je alergický na kapra, takže štika s nejlepším bramborovým salátem široko daleko, přípitek jakéhosi portuguesse rosso ;), stromeček svítí, svíčky svítí, všichni se usmívají.. štědrý večer..

večeříme brzy, poněvadž nemáme jeden stromeček, ale obchází se jich několik - u nás, u strýce a tety & u babičky a dědečka. Rozbalování dárků, doufám, že jsem všem udělal aspoň trochu radost ;). Já jsem dostal parádní sestavu dárků - tři pěkné knížky, 100 neskafe 3in1 :-), novou bundu, rifle, svetr, ještě několikero oblečení a v neposlední řadě taky pod stromeček bylo nové připojení k netu, přes které už týden běžím..

u babičky jsme seděli & už tak přecpaní z večeře likvidovali.. mno, především já jsem likvidoval chlebíčky & poslouchal zvukovou stopu z tří oříšků pro popelku (už tolikrát jsem viděl obraz, že je zajímavé slyšet jenom zvuk :)) - seděl jsem zády k televizi & pozoroval ostatní :).

když jsme se někdy v osm vrátili domů, ještě chvíli jsem se díval na popelku, ale po nejlepších scénách jsem odešel (někdy po králově „..bez mého svolení? To bych se na to podíval!“ na plese, celýples prostě nemá chybu :)), pak jsem zalezl k sobě nahoru, pustil si dianu krallovou (úú, úžasná koncertní verze i’ve got you under my skin, úú) a míchal ji s radiohead..

Před půl desátou jsme se vydali na půlnoční, kde jsme už nenašli místo k sezení, ale to vůbec nevadí, možná že při stání to na mě působí ještě víc.. Kostel byl absolutně plný & i občasné úlety hudebníků vylepšovaly kouzelnou atmosféru vánoční noci..

při návratu jsme zkoukli posledních deset minut kate & leopold, filmu, který byl v televizi (sestra prostě přišla domů a pustila bednu & zrovna jsem se vyskytl dole), bylo to dojemné ;-). Mno, televize jsem se zase na pár týdnů nabažil :).. Pak ještě pár desítek minut s icq, spáát..

Jít spáát (už) v půl druhé ráno byl nápad dobrý, ještě lepší by bylo jít spát třeba v půl jedné, protože ráno jsme šli na ranní mši :). Ale vstal jsem, takže no problem. Před obědem jsem pak ještě řešil pár věcí na netu & zase jednou mrknul na poslední dva díly Neon Genesis Evanengelion.. La raison d’être.. sice by to každému asi takhle přes svátky dobře neudělalo, ale nge prostě můžu..

Na oběd byla kačena u babičky, mňam, jenom, kdyby toho nebylo tolik :). Mno, & odpoledne.. radiohead & pspad, co bude dál se uvidí.. v pondělí teda mizím na chatu & už se letos nevrátím.. přemýšlel jsem o silvestrovském promítání ve filmáku, ale nejspíš bych tam pak nakonec byl sám & tak si trio z belleville asi půjčím někdy na dvdčku (až budu mít trvalou dvdromku, ne jen přes víkendy u taťky v noťasu..).. pokud by se tam někdo chtěl objevit, nechť zde zanechá comment.. nebo smsku, to je egal. ale asi jen do pondělí, pak padám a už bude těžké změnit mé rozhodnutí ;) (snad jen přijít pěšky za mnou do chaty, muhehe :))

Mno, mějte se krásně.. a šťastný nový rok, pokud už zítra nenapíšu..

Import komentářů ze starší verze webu

.. | juneau | https://reality-show.net (neděle 26. 12. 2004, 10:08)

jen takova otazka: slo by k poslednim komentarum dat neco jako "#komentare", aby pri kliknuti na nej skocila obrazovka dolu na komentare a ne jen na dany text? Kvuli tomu (a sve lenosti) tuhle vychytavku moc nepouzivam…

.. | Endlife | mail (neděle 26. 12. 2004, 10:10)

jo, přesně o tomhle přemýšelím už delší dobu - zatím to řeším click+end, ale takhle bych si ušetřil hmatání po klávesnici ;)

.. | Endlife | mail (pondělí 27. 12. 2004, 10:44)

loucim se a koncim, mejte se tu vseci krasne, padam za krasami nasich destivych hor :)

& me nadsene vykriky o nechani mobilu doma padly, jelikoz jsem jediny tmobilak z rodiny, tudiz jako jediny mam signal na chate o_X

vypinam vypsanou fiXu & balim posledni papiry a knizky do tasky (najednou doma neni skoro zadna propiska ;)), papa lala