Jan Martinek

Zápisek ze dne 24. srpna 2004

Uff, uff. První ranní paprsky, přicházející den, nádherné měkké světlo přes první ranní obláčky. Co člověk při práci u počítače neuvidí :). Zvlášť když zapomene jít spát.. Vyjít v pět ráno ven je nádhera & nikde nikdo není, jenom ptáci potichu plachtí & vítr šumí.

Jak vidno, nahodil jsem nový design. Ale není to jenom nový design. Podnebí byl první skriptík, který jsem kdy v php napsal, tak jsem si ho v průběhu dnešní noci celé přepsal. Ve smyslu změny většiny kódu, který občas byl krajně děsivý. Občas šlo zkrátit deset řádků na jeden. Mno nic, tehdy jsem uměl z paměti tři funkce a kombinací jsem řešil všechno. Teď už umím čtyři :). Podnebí jsem přepsal taky ve smyslu změny celého systému podnebí. Na vstupní stránce se zobrazuje jenon poslední příspěvek (po tom, co tam nedávno visela reportáž z dovolené vedle reportáže z filmovky & vstupka měla v čistém textu 100kB), rovnou s komentářem. V tomto jsem si inspiroval u Juna, ale archiv jsem si zpracoval jinak, protože řazení podle měsíců mi přijde přehlednější & takové řešení jako mám já jsem ještě jinde neviděl :).

Design měl být původně v sépiových barvách - hledal jsem fotku, která by se mi tam hodila, což byl docela problém. Všechny fotky se mi tam nahodily, až mi padla do oka ta , co tam zrovna visí. Hodil jsem to z šedých odstínů do sépie, ale během noci jsem přidával neustále spoustu červených prvků, takže nakonec tam je nějaká světle hnědá na pozadí & jinak je to celé do červena /růžova. Prozatím zase zmizely ostatní designy, protože nová struktura webu se té staré podobá velice málo.. Předělávání bude asi taky sranda. Každopádně teď mám spoustu nových funkcí, které se dají využít.. Akorát anti-wikihovský skript se mi ještě nepodařilo zprovoznit :).

Po probdělé noci jsem vyjel na chatu, deset kiláků po ránu jako vždy paráda. Na chatě jsem měl chvilku celkem krizi, ale nakonec jsem lakoval, až jsem celý zalakovaný (vskutku :). Balkón je už kompletní, dokonce jednou natřený. Ovšem ještě zbývá druhý nátěr & pak kompletní nátěr celé chaty. Muhehe. Ale zítra jede rodinka do ostravy, tak mám volno..

Jsem vzhůru už přes 40 hodin vzhůru a divím se, že ještě takhle funguju.. tak se zatím mějte.. ..& co si myslíte o novém layoutu?

Import komentářů ze starší verze webu

teda… | juneau | web (ve středu 25. 08. 2004, v 00:57)

ten tvuj archiv si ocividne dela co chce… takovy "cervenec 69" je celkem zajimavy obdobi z hlediska vyvoje netu :)

a dizajn? nadhera, vypada skvele. ale natahuje se deset sekund i na mem pripojeni. mas tam asi nejaky brutalni script, ktery to vsechno zdrzi (vypise se menu, zasek, pak teprve text). to je celkem neprijemny, ale mozna jen ted hapruje webzdarma.

.. | juneau | web (ve středu 25. 08. 2004, v 01:00)

jo, asi to dela archiv, nonstop generuje dalsi a dalsi polozky [option], takova hodnota "130000" uz stoji za to :) ty si tvoris system na zbytek Vecnosti ci co? ;)

design & archiv | Endlife | mail (ve středu 25. 08. 2004, v 01:09)

taky jsem si všiml.. nahodil jsem nový post a na konci jednoho souboru se vytvřil prázdný řádek, se kterým jsem archivovacího skřeta nenaučil dělat ;)

teďka už by to měla být rychlovka :)

.. | pif | web (ve středu 25. 08. 2004, v 16:55)

ja mam taky takovej archiv ;)) no podle mesicu, ten select je skutecne originalni

ten design se mi taky libi… celkove gj

hmm | Endlife | mail (středa 25. 08. 2004, 16:59)

tak jsem dodělal pár dalších vychytávek, ale můj skriptík na předělání komentářů zjevně nebyl 100% úspěšný, tak tu teď asi celý den budou viset chybky :( - komentáře se špatnou hlavičkou :(

proč to? protože mizím.. na chatu & dneska asi na noc..

.. | Endlife | mail (středa 25. 08. 2004, 17:14)

ha, tak nebudou :) v hektickém jekotu okolí jsem našel chybku.. mno, loučím se a končím, mějte se :)

design | Wikih | mail https://ondrejmaca.wz.cz (středa 25. 08. 2004, 21:39)

Jo design je pěkná změna :) i změna struktury není špatná, jen uvidím jak se mi bude chtít klikat na starší věci, když tu pár dnů nebudu. Ale to je můj zdechlácký problém. Neodpustím si pár kritických poznámek, však už mě trochu znáš: Kolečka na boku mi nějak nesedí. Nevim, možná jich je moc? Nebo složitě zapletená? A pak nápis Podnebí podle mě zaniká. A nechtěl by nějaké vyhlazení? Hranatost je silné retro alá ZX Spectrum ;)
Anti-wikih script - škoda, mě a ty ostatní dva komentátory (jak na olympiádě :)), to taky určitě štve. Ale třeba teď na novém designu to už dělat nebude. A ještě máš nové PHP! To už si věřím, že tu budu jen jednou :) Aspoň to ale vypadá, že máš větší návštěvnost :))

áááá | Wikih | mail https://ondrejmaca.wz.cz (středa 25. 08. 2004, 21:40)

je to tady!!! anti-wikih script se vynořil ať už o něm víš nebo ne :)))

.. | Endlife | mail (pátek 27. 08. 2004, 01:20)

wikih> njn, každému design nesedne.. což se pokusím vyřešit v brzké době doděláním více designů.. snad to tentokrát bude úspěšnější než minule, když jsem vyzmizíkoval staré designy :)

logo je hranaté, protože je to průhledný gif.. asi ho ještě nějak předělám, ale ty kostky se mi celkem líbily :) a anti-alias tu teda ještě drahnou dobu po spectru nebyl :)

hm, antiwikih skript jsem nechal v souboru zakomentovaný. Takže teď ho můžu i vymazat :) stejně nechápu čím to mohlo být.. prapodivné ;) ale těší mě, že je to pryč..

design | Wikih | mail https://ondrejmaca.wz.cz (sobota 28. 08. 2004, 19:27)

jasné, ale kvůli mě nemusíš přidělávat další designy, mě se tenhle náhodou líbí, jen ty kolečka… Řek bych , že si tak z atýden zvyknu, takže žádná křeč :))