Jan Martinek

Zápisek ze dne 21. března 2004

UPDATE: Nový dějepis :)..

Je půl jedné v noci, zrovna jsem se dodíval na Šestý smysl & nahodil redesign MGVF.. Zpomalím. Právě mám správnou pofilmovou schízu (píše se ve slově schíza měkké nebo tvrdé [i]? každý to píše jinak), bojím se stát v neosvětlené místnosti zády ke dvěřím & jsem rád, že mám postel s podstavcem, ne na nožkách.. Šestý smysl jsem neviděl v kině, tak jsem ho viděl až dneska na nově (hm, v názvu Micro$oftu se ten doláč dá schovat, ale jak to propašovat do novy?) - druhý film po Muži na měsíci, co se mi v poslední době líbil & to až tak, že donutil mě sednout si k televizi - docela hustý.. Dost mě to táhne k myšlence, co se mi vlastně stalo při té naší bouračce s Cliem, ale stále jsem schopný interagovat s většinou okolí, tak nevím..

Včera ani předevčírem jsem nenapsal nic (a když tak vezmu v potaz, že je už vlastně neděle, tak ani předpředevčírem), protože jsem chtěl zredesignovat MGVF a vůbec jsem nevěděl.. jak to udělám.. Navíc mě IQ (jen tak mimochodem právě otevřel stránky bezvahistorie.wz.cz) nasadil brouka do hlavy javascriptovým vyskakovacím menu, které po mě chtěl na stránky.. Javascript jsem doteď celkem přehlížel & moc jsem ho neměl ani v oblibě, protože jsem zastánce dostupnosti a prý přibližně 10% uživatelů má javascript vypnutý.. Ale ty možnosti jsou docela zajímavé, tak jsem se ho trochu začal učit..

V rámci přehledné segmentace textu je dobré udělat nový odstavec, že :). Druhý problém byl přímo v kódu html a css na MGVF, protože jsem ho dělal v době, kdy jsem tyto jazyky uměl asi dva měsíce, a tak to vypadalo tak jak to vypadalo.. Prakticky celý soubor s designem jsem předělal, aby měl trochu strukturu a k tomu to chtělo celkem výrazné změny v kódu stránek.. Docela prácička.. A to byl teprve první krok, MGVF teď vypadalo úplně stejně, ale bylo zevnitř úplně jiné. Něco jako kelímek jogurtu v Sašově skříňce, který tam skladuje už půl roku versus čerstvý jogurt z [AUTOCENZURA REKLAMY :)].

Přes noc jsem přečetl dostatek textů o javascriptu, abych byl schopný vyrobit docela funkční roletkové menu, tak jsem ho vyrobil (konečně něco, co můžu programovat i na notebooku, který mi nechce rozběhnout server (což vyřazuje PHP) a zobrazuje jenom 256 barev (což vyřazuje CSS a jakoukoli grafiku)), přes odpoledne dodělal design nakonec laděný do červena (neustále jsem to měnil a nakonec jsem se vrátil k původnímu záměru se žluto-červeným designem). Ještě to asi bude chtít některé věci trochu utlumit, ale celkem se mi to líbí.. Takže to bylo v krátkosti o tom, proč jsem nic nepsal..

Dneska dopoledne jsem brousil desky & při shazovaní desek z kůlny se pod taťkou zlomila shnilá tyčka žebříku, dost humus, broušení desek je dost dobrá práce, akorát je z toho hodně prachu (Claritine to jistí), zamést od smetí (bylo to na seně), nabrousit zkosenou hranu a pak mašinkou dobrousit plochu desky.. Desek bylo málo, tak to bylo celkem uklidňující & pak jsem seděl aspoň dvacet minut a drbal psa (náš pes je nejmilejší pes na světě), což je taky uklidňující.. Hm, nemůžu najít mobil, ach jo :(, kdoví kam zas zmiznul.. V poslední době ho moc nepoužívám, ale zrovna bych i něco vyklepal (v jednu ráno jsem už nic neposílal tak dlouho..).

Dneska už zase pršelo, ale v pátek bylo krásně & taky ve čtvrtek, ale toho jste si určitě všimli, tak jsem celý čtvrtek ukecával rodiče, abych mohl na výlet, ve čtvrtek večer jsem hrál na didgeridoo a najednou divné lupnutí a podivný fučivý zvuk.. prasklo mi didgeridoo, musím to něčím zatmelit.. no, rodiče jsem prosil & nakonec jako obvykle "běž si kam chceš", nakonec v pátek jsme šli Kaoru, Terka, já a po chvíli se k nám přidal zajímavý týpek & nakonec jsem mluvil skoro jenom já, Terka se nedostala skoro ke slovu, až mě to děsí. Hm.. Procházka byla pěkná, sice jsme toho moc neušli a nakonec plánovaná čajka se rozpustila, ale to je jedno. Totálně.. Terka má skvělého psa, psi mě mají rádi & tenhle je je úplně skvělý. Ale náš Žolik je nejlepší :).

Pustit si po ránu Nirvanu je docela na mozek & poslouchat ji pak ještě celý den & až do teď ještě lepší.. Udělal jsem si jenom krátkou přestávku odopoledne, při designování MGVF, pustil jsem si Zuzanu Navarovou a Ivana Gutierréze (nevím, nakolik to jméno píšu špatně) na albu Skleněná vrba.. španělština a Navarová.. To je přímo hudba k výrobě červenožlutého designu :)

Ve škole těžké maso, v pátek ráno se psal klokan (mat. soutěž), na kterého jsem se letos poprvé vykašlal & protože nebylo co dělat, tak jsme hráli chemickou soutěž. Ve druhém kole se naše AllStars skupinka dostala do suverénního vedení, tak jsme na další otázku vsadili všechny body. Pitomé oxidy dusíku. Nakonec jsme to projeli na plné čáře :). V noci na čtvrtek jsem četl Balzaca, písemka bych řekl nakonec docela vpoho, ale horopisné členění české republiky v pátek jsem už asi tolik nedal.. co už.. ale trojku ze zeměpisu už nechci..

Tak, soustředím se na práci, nic jiného moc nezbývá.. V současné době se už domluvím (na různé úrovni) ve spoustě jazyků.. například česky, anglicky, německy, php, sql, html, css, javaScript.. Docela pohodka.. To mi připomíná actionscript s flashe.. ten neumím. a kašlu na něj ;)..

Mějte se krásně..

Import komentářů ze starší verze webu

.. | God.zilla | (v neděli 21. 03. 2004, v 17:45)

schíza se zássadně píše s měkkým :))

í | Endlife | mail (v neděli 21. 03. 2004, v 20:12)

Já si to taky myslím, ale sposta lidí kolem to píše s tvrdým ý. Jelikož to asi v žádném slovníku není, tak mám určitě pravdu já :)

ý | Soooc | mail (23. 03. 2004, v 19:41)

Schyza se musi psat urcite s tvrdym protoze je to tezka (tvrda ) sytuace:) na kterou se pravidla pravopisu nevztahuji:)

.. | Pavel | mail (23. 03. 2004, v 20:21)

Schýza se nepíše,protože není a být nesmí…..ZÁKAZ!!!!!!

schíza vs. pavel | Endlife | mail (23. 03. 2004, v 20:53)

no, nevím jak ty, ale já viděl schýzu s tvrdým y naposled v tvém posledním příspěvku v diskuzi :)