Jan Martinek

Zápisek ze dne 16. května 2004

there's a gap in between
there's a gap where we meet
where i end and you begin /radiohead

Dobré ráno, vrací se Endlife. Vracím se zpátky | vstříc veselým zítřkům | život je přece skvělý. Když jsme se tehdy dávno (19. února (ne, nebylo to 16., ale 19. února)) vybourali s autem, tak nějak to se mnou zamíchalo. Už nechci nikomu dělat zle & proto se odteď už budu mít dobře. Pokud tenhle odstavec nechápete, nevadí, v dnešním zápisku jich bude víc & ty další už budu srozumitelný. (vyžívám se v psaní textů, kterým nikdo nerozumí) continue →

chci vrátit čas /lucie

V pátek jsem stáhl novou verzi opery. Vypuštěná dvanáctého, verze 7.50 final. Integrovaná čtečka RSS, perfektní mailový klient, stahovací manažer, prostě pohádka. A navíc v nové verzi funguje final fantasy chat - chat komunity, kde jsem strávil hodně času & už rok jsem tam nebyl. Přestože jsem tam tak dlouho nebyl, se svými 360 hodinami jsem v žebříčku nejaktivnějších pořád osmnáctý.. husté.. vracím se :). Staří známí, stará dobrá atmosféra..

why are we falling in love
when we could be watching TV? /eggnoise

Nastavil jsem si konečně správně mailového klienta, chvilku jsem se zasek u smtp serveru, ale nakonec jsem pochopil, co to po mně chce a pohoda plzeň. Teď už nemusím psát maily na webovém rozhraní, odlehčující pocit.. RSS čtečka je potěšující, teď stačí zapnout prohlížeč & už nemusím zapínat nic jiného. Čerstvé zprávy bez hnutí prstem. Všechno je vylepšené, nový defaultní skin si asi nechám tak, vypadá dobře. U bookmarků se zobrazují ikonky webů, mouse gestures se dají nově kombinovat ještě se shiftem.. Ale i tak už se dá prohlížeč ovládat téměř bez klávesnice. Prostě geniální.

i am lost
so i am cruel /garbage

celou neděli střídavě prší | neprší | prší & neprší → venku se nedá moc přebýt. Ani na kole někam vyjet, prostě nic. Babička se vrátila z UK & dovezla mi perfektního vlněného beránka s podezřele smutným úsměvem :). Teď se na mě dívají i s medvídkem, oba jsou skvělí. Zítra máme pět hodin (maturitní rozvrh) & nakonec tam asi zůstanu jen do půl druhé. Což je dost klídek, pak můžu doma dělat nějakou solidní práci. V sobotu jsem ostříhal keře v plotě & vytrhal kopřivy & nalakoval něco jako megatruhlík na růži - moc se mi líbí :).

i want to thank you for giving me
the best day of my life /dido

Nebo bych si taky zítra mohl zajít se Žolikem na kopec. Od pětadvacátého prosince jsem tam nahoře nebyl. Tehdy se mi tam hrozně líbilo, asi vezmu foťák a půjdu se projít. Zítra prostě nesmí být škaredé počasí. Zítra prostě bude pěkně. Tak.

i never meant to hurt you
i never meant to lie /moby

Na webu vyšla bazooka 6.9 - ke stažení jako obvykle na bazooka.wz.cz. Tentokrát s přiloženým bonusem - novelou - ebookem (pdf) Metasaltatio od autorského dua Zombius & JK.

Mějte se taky tak pěkně & užijte dne!