Jan Martinek

Zápisek ze dne 8. listopadu 2003

luxféry okno koleje sklo daleko

Prakticky celý den, od devíti od rána do večerních šesti, jsem strávil v charitním Domě pokojného stáří a montoval s tatíkem garnýže - tak už to dopadá, když má někdo maminku ředitelkou místní Charity. Domů jsme se vraceli až ve tmě, měsíček tázavě svítil ;).

Postup montování velké garnýže: Za prvé je otázkou života a smrti (či spíše smontování či nesmonotování garnýže) sehnat všechny šroubečky, tři velké, tři malé, čtyři střední, všechny součástky garnýže, tyčku na závěs, kolejky na záclonu, držáky do stěny, držáky na tyčku, držáky na kolejku a na něco se určitě ještě vždycky zapomene. 2) držáky se podle těžce přehledného schámatka složí dohromady a upevní na zeď. Poté, co se začnou viklat, vyšroubujete je, vytáhnete hmoždinku a připevníte znova. Toto se opakuje tak dlouho, dokud a) držák drží na stěně b) je díra pro šroubek držák držící větší než samotný držák. V případě a už se jen provlečou kolejky a tyčka a je hotovo. Pozn.: Pokud seženete všechny šroubečky hned na začátku, určitě se nějaký ztrhne nebo ztratí. Pokud se žádný neztratí vůbec nic, garnýž pevně drží na zdi, pomalu odcházíte a zjistíte, že tam, kde měla viset garnýž dýhovaná dřevem, visí bílým lakem obarvená. Toto a mnoho jiných jsou chvíle, kdy se vrtačka zapíná v kapse ;).

Sluníčko jsem na vlastní kůži, nevysmažené přes sklo, pocítil asi na deset minutek, kdy jsem byl fotit zvenku tento domeček - fotil jsem všechno okolo, tak vzniklo i pár pěkných fotek... Jak se vám líbí? Co si o nich myslíte?

Import komentářů ze starší verze webu

.. | Barila | (v pondělí 24. 11. 2003, v 13:50)

Ty tvy fotky jsou na mym PC nejake rozmazane. Nevim presne, co tam na nich ma byt, ale tyhle pseudofoto jsou dost dobre. skoda, ze to nevidis. Jo jo digitalni fotak ach jo....

Rozmazane | Endlife | mail (v pondělí 24. 11. 2003, v 21:07)

to je divné, že jsou rozmazané. jsou sice hodně zkomprimované jpegem, ale měly by být čitelné...

.. | Barila | (v pondělí 1. 12. 2003, v 14:45)

Fotecky uz jsou dobre videt. Dokonce i ti lidicci na nekterych z nich ( nemyslim konkretne tuto serii ). Patrne z tanecnich, co. Ja jsem vcera mela pulkolonu a dalo by se to shrnout takto: des bes. Never more, jak rika klasik. Ackoliv jeste bude kolona a na tu budu muset jit pro donuceni rodicu, kteri budou argumentovat tim, ze uz mam usite saty. A co vy v tanecnich (muze klidne odpovedet i Filipka, jestli to bude cist :)) ? Mimochodem nechavam pozdravovat.

Filipka? | Hela | (v pondělí 1. 12. 2003, v 20:05)

No počkej!!! Ja ti taky neříkám příjmením, Vaculíková :)