Jan Martinek

Zápisek ze dne 4. října 2003

Lístek

Prší, stromy sklánějí větve k zemi, listy kloužou v bahně a všechno je vlhké - orali jsme ráno pole. Prší přes kabát a voda stéká za krk, podzim mě začíná cpát zas do nějaké lyricko-oblbující nálady. Musím změnit téma. V nějakém z čísel PC Magazine, který jsem kdysi čítával, se vyskytl text o zjednodušení angličtiny, tak se pro zlepšení nálady pokusím podobným způsobem zjednodušit češtinu

Čeština má spousty nepotřebných písmen. Krásným příkladem písmene, které kazí dobrou náladu skoro všem psavcům diktátů a slohových prací je kupříkladu písmeno "i". Nejjednodušší cestou jak si usnadnit práci, je nahradit ho y - každý ví, kdy se čtě měkce, tak není problém, že? Když už je toto pýsmenko v chládku, můžeme se soustředyt na dalšý - každý už se někdy setkal s problématyckýmy s-z, řešení je jednoduché - "s" se pýše lépe, tudýž z můžeme vyškrtnout. Dále na sašátcých slov dělá problémy v-f a na koncých d-t. Srušyt. "F" je hesčý a "t" je výstišnějšý. Dále je ste napřýklat ů s krouškem - naprostý nesmysl. Sletujeme, jak se češtyna stáfá jetnotuše zflátnutelným jasykem. Ještě lepšých fýsletkú můšeme dosáhnout elymynacý pýsmen k (záměnou za g) a p (záměnou za b). "C" jde nabsat také jako "ts" a "x" je bofětšynou "gs". Sbýfá uš jen srušyt "e s hátšgem", brotoše "je" je dotsela břyjatelnou náhratou. Tšárgy fe fjetách musý být srušeny bro blynulejšý tok tegstu. S touto formou tšeštyny uš nemúše mýt bragtycgy šátný stutent gterý chtse nabsat sbráfnje dygtát šádný broblém. Broblémy se mohou fysgytnout aš přy pogusech o borozumjený tegstu. Ale to uš je brátse bro njekoho jiného... Tag tso, břelousgaly jste to? :)

Pro dnešek stačí. Chytám z té srandy depku :(.

Coldplay - "Yellow". No comment. Exquisite.

Import komentářů ze starší verze webu

.. | Znama neznama | (v neděli 5. 10. 2003, v 19:55)

Teda nevim ,ale doopravdy si myslis ,ze je to jednodussi????

Zjednodušení | Endlife | mail (v neděli 5. 10. 2003, v 20:26)

Zcela jistě :) je to mnohem jednodušší pro zapsání, když by si na to někdo chtěl zvyknout :) má to o spoustu písmenek míň - představ si, že by se v první třídě nemuselo učit tolik písmenek, to by bylo úžasné, ne? ;)
nicméně pro přečetení je to poněkod obtížnější ;)

.. | Hela | (v pondělí 6. 10. 2003, v 21:04)

nevím jak vy, ale připadá mi že jednoduší by to bylo spíš přečíst než napsat...