Jan Martinek

Ve vlaku a dál..

Sedím v prázdném vagóně na Vsetín a píšu první textík na podnebí po měsíci. Takovou prodlevu jsem snad ještě ani neměl..

Postupně asi trochu popíšu posledních pár týdnů, ale teď se mi nechce.. Protože..:

Ráno v 5:38 zvoní Blanka a vstávat! jedeme do Brna na prezentačku škol, "veletrh" Gaudeamus, vstávám, snídám, venku se potichu rozednívá.. A před domem už stojí auto s celou rodinkou a jedeme, nejlepší byly dva elegantní průjezdy přes kolejpřejezd (ten když se rozezvoní při průjezdu, mm) a kukuřice kolem cesty - zmrzlá a suchá.. Vzpomínky na minulost ("přelezem zmrzlou Volhu a hop do žita!")?

Pak výstaviště, 7:53, naprosto prázdné, v pavilonu G2 pár lidí, stánky prázdné, stojíme chvíli u VŠCHT, kolem víc lidí, chvíli chodíme, víc lidí, ještě pár stánků a není k hnutí.. Posbíral jsem co se dalo, nechal si promluvit do duše od pár vystavovatelů, s Blankou jsme koukli na jednu přednášku a hurá domů..

Hmm, právě jsem se přemístil z vlaku do knihovny, máme tu nějakou akci, stavil jsem se pro fotky z výletu (určitě se ještě rozepíšu), paráda..

Po cestě jsme ještě mrkli do obchodu na jídlo, pak už rozloučení, tak po ránu, už teď je to dlouho, doma jsem snědl právě koupený sýr s chlebem, olivama a mikrovlnkou, mm, začal číst povídky od Seiferta na večerní referát, a z knížky vypadl můj dopis Ježíškovi, tak deset let starý a přál jsem si "aby byli všeci zdraví, TURBO Z, abych byl hodný a hrací kostky" a ještě jsem dopsal, že "loňské Vánoce byly super" :) jsem byl teda podlézavé dítě (ale pravda to nejspíš byla, že :)), tak jsem začal číst, paráda, a usnul jsem..

Naštěstí jsem si nařídil budík, tak jsem spal jen 3*čtvrthodinu (spát dýl než 15min, usnu dotuha), pak jsem se nakafil (poprvé po měsících a měsících) opravdovým černým kafem (až skoro fuj :)) a dočetl ještě pár povídek.. No, nebude to slavné.. Pak už 16:43 a sedím ve vagóně.. Však víte..

Přidáno 21:28: Jsem ten referát přednesl tak, že jsem byl pochválen za emotivní přednes. Veselé :)

A ještě jedna veselá věc, má kamarádka z Ostravy, se kterou jsme se naživo nikdy neviděli mi napsala smsku, které jsem si všim až doma "Nejsi ty nahodou v Brne na Gaudeamu?". Na to, že jsem tam byl něco kolem dvou hodin (tip, vůbec si neuvědomuju přesný čas..), celkem solidní náhoda..