Jan Martinek

Sergej!

Příjemná půldruhá hodinka, to byla dnešní beseda s Petrem Koubským v MVK. Povídání vedl svým příjemně tichým a klidným hlasem Pavel Kotrla. Mimo jiné tito dva mužové píší blogy, které rád čtu a byla by proto škoda je zde dneska nezmínit (přesněji: píšu jen, abych vám je mohl odlinknout).

Petr Koubský, jedna z největších osobností české IT publicistiky, píše blog Gazing into the Abyss a neběží tam zdaleka (jen) o IT. Zkoumavější čtenář namítne, jak si můžu tak rychle nějaký blog oblíbit – pár měsíců před startem tohoto blogu psal Petr Koubský i český blog, který je k nalezení (bohudík dodnes nesmazán) na adrese akabelog.blogspot.com.

Pavel Kotrla, svými slovy „Snad mne můžete považovat za publicistu.“, mými slovy a dojmy nejen literární gourmet, si píše svůj Poznámkový blok (dodnes česky).

Petr Koubský hraje poslední dobou go (já vím, cizí hovory se neposlouchají). Pavel Kotrla hraje mankalu. Já tomu vždycky říkal awale, ale prý je správně awele (jeden z alternativních názvů, v Africe je těch kmenů až moc).