Jan Martinek

V pátek večer, v sobotu ráno

February 17, 2005

Tak jsem si přizpůsobil právědnes.cz, paní Müllerová. Není to sice událost světových dějin, ale když už jsem se rozhodl o tom psát, proč nezískat rozlet už v první větě. btw: znáte lepší způsob jak říct „personalisovat“ česky lépe než „přizpůsobit si“? Pokud jo, sem s ním, díky.

A co to právědnes.cz vlastně je? (Pominu-li nepravděpodobnou možnost, že by se vám chtělo klikat na odkaz a také celkem pravděpodobnou možnost, že už to znáte (v tom případě přeskočte další odstavec.)

právědnes.cz je server, který vyžere obsahy jiných serverů (zpravodajství, blogy, jakákoli publikační činnost na webu) (vyžrat obsah - odborně načíst RSS) a potom zobrazuje všechno najednou. Samozřejmě ne všech několik stovek serverů na jedné stránce, ale třeba deset a tak.

A jelikož už delší dobu sleduju jen pár webových periodik & taky na mě stále mrkaly nějaké nápisy ve smyslu „přizpůsob si“, tak jsem se k tomu konečně odhodlal. A co jsem si vybral do mého zosobněného (ne, to nebude ono :)) právědnes.cz?

A proč používat vedle rss čtečky ještě právednes.cz? Proč ne.. Nevím proč to používám, ale vyhovuje mi to. Možná mám v rss víceméně blogy jednoho člověka (až na pixyho, ten nemá blog) a v právědnes spíše netová periodika. Ne, to asi není dostatečný důvod :). Možná jsem líný si ty věci přidat do rss čtečky. Ale pak by mě nebavilo ani osobovat (to už vůbec ne) si právědnes. A není to nakonec jedno?

Import komentářů ze starší verze webu

Link.. | God.zilla | https://blog.sedenka.net (pátek 18. 02. 2005, 10:45)

kdyz uz jsem se, nalakan blogpostem, rozhodl na to kliknout, tak zjistim ze ten link je spatne :-)

ech ;-) | Endlife | mail (pátek 18. 02. 2005, 16:18)

jednou něco neotestuju a ono se to pokazí ;-) dík za upozornění, že já si toho nevšiml dřív :)