Jan Martinek

Morální základy politiky

March 15, 2007

Posledních pár dní je zase pěkně, neprší a svítí sluníčko, dneska jsem konečně jednou ani nebral bundu (pár dní jsem ji nosil v ruce, kdyby náhodou). Koupil jsem si nové kalhoty (ve Vaňkovce jedny ze čtyř v mé velikosti) a knížku Morální základy politiky. Jelikož teď chodím s fotobrašnou a ještě jsem uspokojivě nevyřešil problém přepravy dokumentů (většinou není třeba, ale občas si koupím noviny nebo vezmu knížku) a venku je pěkně, tak nosím knížku s sebou – v ruce. A docela mě překvapilo, že na tuhle knížku skoro všichni reagují – samozřejmě ve smyslu "to je science-fiction, co" nebo "to bys měl poslat tamtěm do phy" nebo "něco takového existuje?" atp.

Po titulech jako "Oblast politična a překrývající se konsenzus" nebo "O egalitárním libertarianismu: jiný neoliberalismus" je to příjemná změna, když ostatní reagují :)

Jinak je to tedy příjemná knížka o politické filosofii, což se teď snažím vstřebávat, žádná praktická příručka. Nebudu doporučovat – nemám dočteno. Raděj si teď přečtěte poněkud "úchylnější", ale zajímavé Norské dřevo, k jehož čtení jistě mírně namotivuje juneau.