Jan Martinek

Jak nahrávat videopodcast z více míst?

September 9, 2008

V rámci projektu FSSpodcast uvažujeme vzhledem k zahraniční stáži mého kolegy o nahrávání videopodcastu ze dvou různých míst. Nic podobného jsem zatím neviděl (ale já toho ještě neviděl, že), takže možná to bude pěkný experiment v tom, co se dá zvládnout s běžně dostupnou technikou. Máte s něčím podobným někdo zkušenosti?

Na jedné straně nahrávání bude Windows notebook s webkamerou (nejspíš Fujitsu-Siemens) a mikrofonem, na druhé straně Mac iBook s mikrofonem a videem nahrávaným přes foťák.

Zatím jsem došel k tomu, že nejoptimálnější bude vést jednoduchý audiohovor přes sluchátka (nejspíš Skype, ale budu muset prozkoumat alternativy), na straně Win počítače nahrávat zvuk pomocí softu webkamery (popřípadě nějakého lepšího, zatím jsem to nezkoumal) a zvuk v Audacity, na druhé straně též Audacity + obraz z foťáku. Vše bych pak poskládal ve stříhacím softu na Macu (nejspíše Final Cut Express).

V čem vidím možné problémy?

Java CZ podcast býval nahrávaný (možná i je, ale už delší dobu jsem ho neslyšel) z více různých míst, ale bohužel pouze zvuk.

Info (postupně si budu přidávat...)
how-to-record-a-podcast-using-skype/ - použití jednoho počítače pro nahrávání zvuku celého hovoru (nejspíš bude lepší přesunou obojí nahrávání audia na jeden počítač a na druhém nechat nahrávání videa - pokud se podaří dosáhnout slušné kvality)