Jan Martinek

10 tipů pro oslovení ženy prostřednictvím obsahu

May 4, 2014

aneb

Jak oslovit ženu v různých situacích.
Díl sedmý a poslední.

Pokud ženu oslovíte publikací obsahu, výhodně přenášíte iniciativu na druhou stranu. Takový postup má oproti oslovení „napřímo“ svá rizika, která však můžete minimalizovat uplatněním následujících tipů a triků!

 1. Zaměřte své texty na správnou cílovou skupinu, jejíž součástí je vámi vytoužená žena. Není například vhodné cílit články na muže či děti.
 2. Projevte svou sebejistotu. Vyvarujte se emocionálním tématům a pište především o tom, v čem máte jasno. Obecně je dobré psát spíše o věcech než o lidech, protože vztahy k věcem jsou méně komplikované.
 3. zdroj obrázku

 4. Buďte konzistentní v délce a žánru textu. Vyberte si délku a žánr a těch se držte. Nejsme už ve století páry, abychom očekávali vztah na celý život, ale i ve střednědobém výhledu je výhodou předvídatelnost vašeho chování, tak to projevte ve svých textech.
 5. Formulujte své texty jako kdybyste se hlásili na pracovní pozici — formujte své vlastní já dle jejích předpokládaných očekávání a počítejte s tím, že ve vztahu s tím budete pokračovat. Vždy, když nevíte, kudy dál, představte si následující situaci: potřebujete peníze a nechcete, aby vás zaměstnavatel zbytečně vyhodil kvůli nějaké vaší vlastnosti. Volte vždy tu variantu, která nejlépe odpovídá pravděpodobnosti na úspěch ve vámi sledovaném cíli.
 6. ContentisKing

  zdroj obrázku

 7. Nenaznačujte, buďte konkrétní. Je snadné psát v jinotajích, ale je lepší psát věcně. Jakkoli se chcete stylizovat dle vnímané poptávky (viz předchozí bod), dělejte to prostřednictvím věcných tvrzení. Každý text výstižně, jedinečně a krátce pojmenujte. Nepište vícedílné „seriály“: iterujte nad různými texty a zlepšujte drobné detaily (ale přitom nezapomeňte na délkovou a žánrovou konzistenci!).
 8. Texty šiřte prostřednictvím sociálních sítí a dalších vhodných kanálů, například lepením QR kódů v okolí jejího bydliště, tapetováním chatroomů a diskusních fór anebo zakoupením reklamy na Facebooku či v lokální rozhlasové stanici.
 9. zdroj obrázku

 10. Pište o ní, ne o sobě. Nejlépe předvedete sami sebe bez rizika upozornění na vlastní osobnostní chyby tím, že budete psát o ní, nikoli o sobě. Když je tak krásná, přece nemůže být tak obtížné to formulovat do několika pěkných sladkých větiček, že ano?!
 11. Buďte adresní. To souvisí s předchozím bodem: pište tak, aby se ve vašem textu poznala, popř. aby ji na indicie upozornili její přátelé.
 12. Nezapomeňte na konkrétní CTA (Call To Action, tj. vybídnutí k jednání) se snadno proveditelnou procedurou. Pokud ji zanecháte po dočtení článku na vašem blogu bez srozumitelné a konkrétní cesty, jak vás kontaktovat, nikdy se to nestane.
 13. zdroj obrázku

 14. Sbírejte a analyzujte data a učte se z nich. Prostřednictím phishingu, browser fingerprintingu anebo korelační statistickou analýzou identifikujte její IP adresu a sledujte její chování (včetně monitoringu sociálních sítí a kontrol obsahu k jejímu bytu přilehlých popelnic). Dle toho strategicky stanovujte další kroky a vaši obsahovou strategii.

A jeden tip navíc: Nenechte se unést emocemi! Zůstaňte racionální a s nadhledem pozorujte svou vlastní situaci. Jen tak dovedete jednat ve svůj prospěch!


Všechny díly:
Díl první: U kadeřnice.
Díl druhý: Na Twitteru.
Díl třetí: Na louce.
Díl čtvrtý: Ve výtahu.
Díl pátý: V divadle.
Díl šestý: Vlastní blbostí.
Díl sedmý: Prostřednictvím obsahu.