Jan Martinek

Znamení?

Tohle musí být nějaké znamení. Nebo porucha. Chyba v Matrixu. Něco neznámého a zcela jistě podezřelého se se mnou určitě snaží komunikovat. A nní to zrovna tím, že bych našel někoho zavěšeného v převráceném autě. Ale je to divné, uznejte sami:

1: Ležím s teplotou v posteli & z nedostatku ochoty číst cokoliv, co by mě nutilo přemýšlet čtu ediční plán nakladadatelství Prostor na rok 2003 (nalezeno minulý rok na filmovce). Náhodně listuju stránkama & čtu jen co mě nějak zaujme, třeba popisek knížky „Hrdina, to tedy nejsem“, která vyšla v roce 1959 - ve stejném roce jako Grassův Plechový bubínek. Nevím proč, ale tuhle informaci jsem si prostě zapamatoval.

2: Stojím s kamarádkou před programem kina, tam Projekt 100 & kamarádka „Jé, Plechový bubínek, na to se zajdu podívat.“

3: Reflex, čtu si rozhovor s Karlem Dobrým, který točil s režisérem Volkerem Schlöndorffem, který natočil film Plechový bubínek..

4: Otočím stránku, rozhovor s Todem Williamsem, režisérem, který přímo v rozhovoru říká, že má rád film Plechový bubínek.

Není tohle divné? Pokud mě v den promítání tohoto filmu u nás ve městě přejede auto, shoří kino, nebo zeměkoule zapadne do kulečníkové černé díry, tak se nedivte, já vám říkal, že je tu něco divného :).

//Asi si pustím I think I'm paranoid od Garbage..