Jan Martinek

Zápisek ze dne 13. srpna 2004

Je čtvrt na čtyři ráno a já nemůžu usnout. Totálně. Snažil jsem se, ale prostě to nejde. Venku zrovna začalo pršet a zatím potichu hřmí. Ležím s notebookem v posteli a přes strop občas přelítnou světla okolojedoucích aut.. Poslouchám Play od Mobyho, cítím se podobně zoufale jak Moby v jeho textech..

Dneska jsem si pospal dost dlouho, v devět jsem sedl k počítači a dodělal systém pro vkládání banneru do superdvd a pak jsem dodělal malé nedodělávky, aby byl celý web 100% validní - až na barevný posuvník v css je to tam.. Před polednem bylo už docela vedro & ještě to chtělo trochu zamakat na SOL webu, tak jsem tam zase dodělal pár věcí.. Stejně pořád nemám dost podkladů :(. Celý ten fesťák organizuje zvrchu jeden člověk & zjevně je toho moc, tak se zrovna web moc nestíhá..

Po tradičně dobrém obědu u babičky jsem jel za mamkou do práce - nechtěla jí odejít pošta - nakonec jsem akorát přehodil Idnes připojení za Worldonline, zařadilo se správné SMTP a už to běží.. Po cestě jsem se stavil v Karolince pro nový Reflex & když jsem projížděl kolem kačáku, zrovna tam týpek skákal na rampě nějaký zběsilý skok na snowboardu.. Úplně husté :). Akorát ho pak chudáka museli z té vody tahat lanem :).

Uh, venku je právě největší bouřka minimálně letošního roku. Tolik hřmění & blesků.. Vytáhl jsem počítač ze zásuvky a z modemu a odpojil notebook. Když jsem lezl pod počítačový stůl, flákl jsem hlavou o desku a hlasitým Scheiße! probudil rodiče ;). Ti jsou z bouřky ale taky celkem vyplesklí. No, je to síla. Wow, teď to bylo poznat i na mojem zesilovači :(. Má k tomu aj hodně pršet, ale buď to zatím zaniká v hřmění, nebo to ještě není ten největší příval.. Zvuk deště nad mým pokojem mám docela naposlouchaný..

Po cestě zpátky domů jsem chytil do nohy zabodeníčko od nějakého hnusného hmyzáka & děsně to bolí :(. A ještě pořád. Ale zatím neupadám do komatu, tak myslím, že to přežiju. Koupil jsem v Jednotě posledních devět rohlíků a poslední dva koblížky a tím vyzásobil domácnost pečivem na následující dva dny - ve čtvrtek se normálně dělá týdenní nákup, ale včera se to nějak vypustilo. Původně jsem chtěl pečivo vypustit úplně a k večeři upéct brambory, ale to se nějak nepodařilo..

Po dosažení domova jsem padl na postel a jal se odpočívat :). Ale přijel taťka & dovezli nám minifošny - šestimetrové fošny s poloviční šířkou (fošna = tlustá deska). Vyhodili jsme část doma (příští rok stavíme na zahradě altán) a část odvezli na chatu. Z Avie se desky málem vysypaly, ale naštěstí jenom málem [začíná intenzivně pršet]. Vyložili jsme to do garáže a pak přehodili na balkón (který se bude asi přespříští týden opravovat). Pak jsme dojeli domů (nová octávka je vážně pěkné auto :)) a po večeři nahodili desky na půdu.

Déšť je nějaký divný.. A vítr fouká taky divně, protože mi prší na okenní parapet.. Zpátky k tématu, večer jsem se připojil k netu & tam se totálně nic neděje.. Tři hodinky jsem čekal na klienta, abychom spolu vyřešili nějaké problémy kolem webu, ale nepřišel. Tak jsem šel spát, přečetl pár věcí z nového reflexu a snažil se usnout.. Ale kolem půl druhé mě to přestalo bavit, tak jsem začal hrát Freecell a pak zazvoní najednou telefon, že klient se nakonec objevil a je naštvaný.. Ach jo, tahle spolupráce mě bude stát nervy. Ale docela ho chápu ;(. A pak už jsem jenom Freecelloval (mimo jiné jsem dal 7 vítězství v řadě :)) a pak přišla bouřka..

Před pár dny mě na icq našel nějaký podivný Němec, který uměl částečně česky, že prý teď bydlí v Bernu a chtěl pokecat.. Tak jsme se dva večery bavili, já s vypětím všech sil vyráběl německé věty, a on nakonec zjistil, že nejsem ten, kdo si myslí, že jsem. Tak řekl Scheiße! a přestal komunikovat ;). Křehké přátelství internetového věku ;).

Víc toho asi teď už nenapíšu.. Sice nevím, jestli budu spát, ale psát už asi ne.. Beztak je už informační hustota dost nízká ;). Mějte se..

Import komentářů ze starší verze webu

.. | pif | web (v pátek 13. 08. 2004, v 22:02)

jojo mi to tady taky prijde desne pod bodem mrazu :))

proste lidi videj, ze konci prazdniny a tak si to uzivaj :)) a tady se nic nedeje