Jan Martinek

Zápisek ze dne 6. ledna 2005

Za mnou zase několik pěkných dnů.. Chtěl bych si je někam zapsat, ale zároveň se mi je nechce psát sem. Možná se rozepíšu zítra, ale dneska jsem otrávený. Ne celý den, ale jen teďka, večer. Proč? Kdo mě trochu zná, tak ví, že můj názor na válku je: válka je sračka. Opravdu nerad mluvím podobnými výrazy, o to méně ještě takové výrazy píšu. Ale tohle prostě jinak asi říct nedokážu.

& teďka (od 1.1.) je v platnosti nový zákon o armádě, dělající z můžů a žen občany. Takovéhle zrovnoprávnění mi přijde absolutně nechutné. Samozřejmě, pro mě je celkem nepochopitelné, proč se muži dokážou/chtějí střílet. Ale tahat do něčeho takového i ženy, mi přijde naprosto, absolutně nechutné, totálně hnusné. Docela nesnáším dneska dost běžné násilí ve filmech, ale filmy, kde je obětí násilí žena jsou pro mě osobně citovým vydíráním. Prostě, tohle nevydržím.

Pokud přeháním a jsem přecitlivělý, etc. etc., tak jsem. Proč ne.

Přestože většinou diskuse pod články na netu za moc nestojí, podíval jsem se, tak jsem našel větu, která se mi líbí.. “Proc se muzi nezacnou konecne emancipovat a nepozaduji od sve vlady, aby nemuseli NIKDY ke zbrani a vrazdit lidi?” uzivatelka Isbjoerna. na první stránce snad jediný názor, který byl tak nějak proti válkám. Možná jsem fakticky mimo. Ale v tomhle ohledu mi to vskutku nevadí.

Nemám náladu psát o ničem jiném, ač se tím připravím asi o spoustu vzpomínek. Možná je lepší si je nechat v hlavě.. Jen si vzpomenout, nechat ruce bez pohybu.. už nejsem tak otrávený. A teď jsem si zase vzpomněl, proč jsem byl otrávený. Ne, nechám si v hlavě vzpomínky (žiju v minulosti?) & půjdu spát. Nebo aspoň půjdu od počítače.

mějte se hezky..

Import komentářů ze starší verze webu

.. | Charlotte | https://wicked-angel.net (pátek 7. 01. 2005, 19:22)

nejseš sám, komu povolávání žen do armády přijde nechutné…
přecitlivělý nejseš, řekla bych, že jsi "normální".

Co je na tom zakonu spatneho? | God.zilla | https://blog.sedenka.net (sobota 8. 01. 2005, 01:05)

co je spatneho na zrovnopravneni muzu a zen v armade.? kdo nechce, tak do ni jit nemusi a ani nepujde…

a kdyz uz tam nekdo chce, tak proc ho nejak omezovat? mi zeny neprijdou nejak menecenne, ze bych se je treba do valky bal pustit nebo tak.. pokud chteji, je to jejich vec - ale nikdo je tam nenuti, a to je nejdulezitejsi.

PS. to zvetsovaci tlacitko je stejne super :-)

.. | Endlife | mail (sobota 8. 01. 2005, 11:11)

god.zilla: praveze tady nejde o to, ze by tam nekdo chtel. co se tyce tohoto, tak uz je to rovnopravne davno. tady jde o vseobecny povolavaci rozkaz.

.. | God.zilla | https://blog.sedenka.net (sobota 8. 01. 2005, 14:41)

"""

Jako první by do zbraně byli povoláni profesionální vojáci, za nimi by šly takzvané aktivní zálohy, které mají pravidelný výcvik, po nich by následovaly povinné zálohy, tedy ti občané, kteří prošli základní vojenskou službou nebo odešli jako vojáci z povolání a není jim ještě 60 let a teprve pak by byly povolány některé ročníky občanů mezi 18 a 60 lety.

"""

ja to teda porad chapu tak, ze tam pujdou jenom lidi z armady.. ostatni se tam dostanou az tehdy, kdyz uz to bude stejne tak spatne ze to uz bude jedno :-)

.. | Endlife | mail (sobota 8. 01. 2005, 17:07)

nepřijde mi, že by to mohlo být kdy jedno. to je jak říkat, že když nevraždím, tak je mi jedno, jestli je u nás trest smrti. nebo třeba když nekupuju lupínky, jestli špatné, když je v každé dvacáté krabici deset gramů kyanidu.

nechme to tak, nad takovými věcmi se mi nechce přemýšlet, fuj.

.. | God.zilla | https://blog.sedenka.net (sobota 8. 01. 2005, 17:25)

myslel jsem to tak, ze kdyz uz se povolavaji lidi do valky, tak je jedno jestli je nekdo zastreli v armade nebo mimo ni.. kazdopadne nepremyslet nad tim je taky jenom pokus o unik :o

.. | Endlife | mail (sobota 8. 01. 2005, 18:39)

ja vim, jenze premyslet o tom dyl nez dva dny, asi by me brzo odvezli. premyslel jsem dost, abych si byl jisty svym nazorem..

//a prece jen, kdyz tedka berem ww1, tak tam treba posilali lidi na frontu jen tak, aby tam ta fronta byla. tudiz 50 km za frontou byl prakticky normalni zivot. dneska by to sice nebylo diky nejakym skvelym 200km doletavajicim uzasnym raketam tak blizko, ale stejne je tam jeste moznost se nejak zachranit.

jo, pokus o unik. opravdu me desi uz jen takove predstavy.