Jan Martinek

kafkovo veselí

Tak a jsem z Phy zpátky, o 14 dní dřív, sranda musí bejt. A taky že byla, otevřel jsem si editor na práci, ale asi se nesoustředím dřív, než tohle napíšu, protože jinak jenom přemýšlím o tom, co nesmím zapomenout (& beztak zapomenu).

První den se skládal ze čtyř dojmů, první, že fakt sedím s Blankou v kupéčku (popř. stojím v uličce, stojím v kupéčku, koukáme z okýnka, nevyhazujeme láhve, a vlaky vžuuum, etc.) & mířím ku Pze.

Druhý nebo třetí dojem si teď nevybavuju, seznamové myšlení my nikdy nešlo (seznamové bez souvislosti s vyhledávačem), jedním z nich byly zoufale smutné sluneční hodiny na Vyšehradském hřbitově - plně zakryté náhrobkem, takže na ně asi nikdy nesvítí sluníčko (tuším, že je to hrob Františka Langera nebo některý v okolí).

Večer jsme pak koukli v Divadle v Dlouhé na Lháře, který byl celkem o ničem, jeden dobrý monolog a pár dobrých momentů, dohromady ale slabota. Největší dojem zanechal Moby, který tu hraje pod pseudonymem Martin Matějka (porovnejte fotky pod odkazy) :)

Ubytování bylo super, akorát zrcadel nad umyvadly bylo pomálu, ale jinak super, ranní zaklepání na dveře od mé princezny, snídaně poklidné, tak trochu mezinárodní, na stěně namalované přežrané cosi, příjemné pokoje, doporučuju (ovšem spíš pokoje směrem k ulici, ty k vlaku jsou brutálnější), Hostel Elf.

Chaotičnost zápisu se stupňuje, jelikož mi nejde o chronologické zachycení událostí (i když se to asi/snad povětšinou bude dařit), středa a židovské město, chvílemi dost síla (no, víc než chvílemi), pak taky úžas, španělská synagoga..

Radnice pěkná, podstatné datum: 8. května 45, napadá mě, že obdivuju průvodce, prakticky všude jsme měli skvělé průvodce, musí potřebovat neuvěřitelné množství energie, aby s takovým nadšením mohli furt dokola vyprávět to samé různým výpravám.. Pak kousek města a rozchod..

Večer Nabucco, bájo (jak řekl Vojta, ovšem mně vyhovovaly i „ty řevy“ :)), moc pěkné, & netušil jsem, že se na jeviště vleze tolik lidí :).

Čtvrtek PNP (nezapomenout :)), Loreta hrající zvonkohrou, und letem Hradem, zlatá ulička už byla téměř z ptačí perspektivy, pokožka na obličeji se mi zahřívala třením o vzduch (no, nemůžem být všude hodinu, že), pak pohoda, rozchod..

Karlův most, Kampa, pár ulic & nábřeží, kfc s přeostřeným jídlem, zvládáme metro & sbíráme kaštany, galerky, knihkupectví, obchůdky, ostrovy, obrázky, hrnečky, mrkáme na loďky a pletu si data a cesty, takové pěkné milé volno, od tří do pěti, plusmínus každý den, úsměv Blanky & pohoda :)

Večer labutí jezero, kiksám s šatnou a dám spoustu schodů, druhá galerie fakt vysoko, vidíme ¾ jeviště, ale stejně nádherno, moc moc :). Potom ještě focení noční Phy (na mém foťáku předpokládám tři šmouhy a zbytek přeexponovaný)

Pátek ráno, dost stísnivý pocit z památníku „atentátu“ na Heydricha, tančící dům z tří set metrů, Petřín & bludiště, zrcadla nezklamala, Blanka vyrobila suvenýr :) & úprk dolů, odešla třídenní jízdenka, poslední rozchod, nejkrásnější, poslední metro, tickets please na nás revizor, úschovna, studený párek v teplém rohlíku od Rusek v nádražním bufetu, vláček, kupé, go a polomáčené, sraz s panem Metelkou & bus domů..

A to jsem vynechal spoustu věcí, jako například večery & Martinovu žlutou mikinu & Japonce s podivně vědoucím pohledem & cornflaky k snídani & čb iso 200 na václaváku za 77CZK a spoustu dalších pěkných věcí..

Je mi pěkně..

Import komentářů ze starší verze webu

.. | Kaoru | (neděle 2. 10. 2005, 19:33)

Nevyhazovali flasky z oken? To ste se asi nenudili ;). My kdyz jeli z Prahy tak jsme stocenyma PET-flaskama do nepravidelne krychlo-koule trefovali do kolem projizdejicich prazdnych nakladnich vlaku. Jsme nechteli zaneradit okoli trati :)

prodleva | endlife | mail https://podnebi.jan-martinek.com (pondělí 10. 10. 2005, 04:56)

pojednou se zase omlouvám za málo aktualizací, ale podle času dodání příspěvku je možno zjistit míru mé zaměstnanosti :) ale mám se krásně & za pár týdnů s prací fláknu a bude pohoda jazz & začnu se učit :) a psát na podnebí :)

.. | Soooc | mail https://soc.borec.cz (pondělí 10. 10. 2005, 16:15)

Už aby to bylo vypadáš ve škole silně "jetě" :)